•

Po oslobodení v roku 1945 bola tunajšia škola z cirkevnej, ustanovená na štátnu školu.

Do roku 1957 bol riaditeľom školy Štefan Piatnica.

V šk. r.  1956 - 1957 bolo na škole 5 tried ( 1.-5. ročník ) s počtom žiakov 158.  Škola mala len dve učebne, hrozilo teda trojsmenné vyučovanie. Riaditeľ školy pristúpil k riešeniu otázky nedostatku učební a v starej budove skladu pri škole, ktorú opravili, sa zriadila 3. učebňa. Vyučovanie mohlo teda prebiehať v dvoch smenách.

Štefan Piatnica 15. apríla 1957 prešiel do funkcie okresného školského inšpektora. Do funkcie riaditeľa školy bol ustanovený doterajší učiteľ František Šofranko.

V šk. r. 1957 - 1958 bolo na škole 6 tried.  Vyučovalo sa aj v  budove Jednoty, pretože učebňa zriadená v starej budove vôbec nevyhovovala. Riaditeľ v spolupráci s tunajším MNV museli vyhľadať vhodné priestory, pričom bola v tomto roku plánovaná generálna oprava budovy.  S opravou sa začalo 15. januára 1959.
          Všetky učebne sa museli uvoľniť, preto sa pristúpilo k vyhľadaniu iných vhodných priestorov, kde by bola umiestnená učebňa počas opravy školy. Ako náhrada bola poskytnutá miestnosť v súkromnom dome, ktorú museli opraviť a prispôsobiť. Dom bol vo vlastníctve Ondreja Uličného v obývanej štvrti obce "Za Mostek". Druhá učebňa bola v budove Jednoty.

Vyučovanie prebiehalo v troch smenách, čo predstavovalo veľmi sťažené podmienky. Vyučovanie začínalo o 7.00 h. a posledná smena končila o 18.00 h.

auguste 1960 bola prevedená kolaudácia školy, čím sa ukončila jej generálna oprava.  Školský rok 1960 - 1961 mohol teda začať v nových priestoroch. Škola mala 4 učebne, zborovňu, riaditeľňu a dva kabinety. Niektoré triedy museli mať dvojsmenné vyučovanie, keďže bolo v tomto roku až 6 tried.

Ďalšia generálna oprava budovy školy bola prevedná v šk. r. 1969 - 1970. Učebne boli znovu rozmiestnené po celej obci v náhradných priestoroch.

Celý inventár školy bol presťahovaný do miestnosti, ktorú poskytlo JRD.

Školský rok 1970 - 1971 sa začal už v pôvodnej opravenej budove školy, počet tried sa zvýšil na 8, žiakov bolo 184. Do budovy bolo zavedené ústredné kúrenie, učebne boli vybavené novým nábytkom. Vyučovanie bolo však naďalej dvojsmenné.

V školskom roku 1978 - 1979 sa vyučovalo na jednu smenu nakoľko počet tried sa znížil na 4 a škola mala 4 učebne.

V šk. roku 1985 - 1986 bola v budove školy dočasne umiestnená Materská škola, potom sa v týchto priestoroch 8. apríla 1987 otvorila školská jedáleň.

V školskom roku 1995/1996 sa jedáleň presťahovala do priestorov MŠ. V bývalej jedálni boli zriadené dve učebne.

Generálna rekonštrukcia budovy ZŠ sa začala v šk. roku 2004/2005, kedy sa vymenili okná na celej budove, urobil sa obklad na chodbách, triedy sa vymaľovali a nakúpilo sa nové zariadenie. Zriadila sa aj počítačová učebňa. Celá budova školy sa zateplila a urobila sa nová fasáda.

V šk. roku 2005/2006 sa zriadila telocvičňa na čo sa využil priestor na povale školy.

Neskôr sa dobudovalo aj podkrovie, kde sa vytvorili ďalšie dve učebne a kabinet.

Budova v areály školy sa zrekonštruovala v šk. r. 2012/2013, kde boli vytvorené priestory na ďalšie dve učebne. Pribudol aj drevený altánok a oplotenie na vonkajšie ihrisko. V budúcnosti je potrebné zabezpečiť krytý prechod medzi hlavnou budovou a zriadenými učebňami v areály školy.

Učitelia, ktorí pôsobili na tunajšej škole od šk. roka 1956/1957:

1. Štefan Piatnica
          69. Marcela Dugasová
          70. Katarína Kollárová - Petrušková
          71. Miroslava Kovaľová Kollárová
          72. Daniela Uličná (Štofaňaková)
          73. Dominika Kollárová