• Vážení rodičia, milí žiaci !

Jarné prázdniny pre žiakov v tomto školskom roku začínajú od 26.02 a trvajú do 1.3. 2024. Nástup do školy bude 4.marca 2024.

• NÁVŠTEVA PREDŠKOLÁKOV V ZŠ

• Dnes, 15.2.2024 nás navštívili predškoláci. O chvíľu ich čaká zápis do 1. ročníka. Navštívili našich prvákov, zaspievali im veselé pesničky a zarecitovali básničky. Prváci im prečítali zo Šlabikára. V škole sa im páčilo a najmä zvonček, ktorý zazvonil na prestávku. Deti si medzi sebou vymenili pekné darčeky. Ďakujeme za návštevu.

Tešíme sa na vás milí predškoláci!

• NÁVŠTEVA KNIŽNICE

• Včera,14.2.2024 sme sa s deťmi z ŠKD, vďaka pani knihovníčke Lucke a jej detským knižkám, ocitli na rôznych čarovných miestach a medzi všelijakými rozprávkovými bytosťami.

Marcela Dugasová

• Šaliansky Maťko

• Dňa 13.2.2024 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko. Školského kola sa zúčastnili vybraní žiaci tretieho a štvrtého ročníka. Do okresného kola v I.kategórii postupuje žiačka 3.A Stela Štofilová a v II. kategórii bude našu školu reprezentovať žiačka 4.A Juliána Imrichová. Všetci zúčastnení boli ocenení malou pozornosťou za ich usilovnosť a čas, ktorý venovali príprave.

• Karneval

• Dňa 9.februára 2024 sa konal Školský karneval. O deviatej sa začínala sála OcÚ zapĺňať krásnymi maskami. Deti sa premenili na zvieratká, rozprávkové bytosti, či predmety každodennej potreby – sprcha, poštová schránka alebo auto. Porota to mala veľmi ťažké, vybrať tie najkrajšie masky. Pri krátkom rozhovore s maskami sme zistili, že masky vyrábali žiaci s pomocou rodičov, za čo im patrí veľká vďaka. Masky boli odmenené hodnotnými cenami. Pani učiteľky pripravili pre žiakov veselé súťaže. Pre všetkých v sále bola pripravená atraktívna tombola. A bolo aj prekvapenie! Medzi deti prišiel Batman a Marshall z Labkovej patroly. Dídžej sa postaral o skvelú zábavu. Všetci sme sa vytancovali a vyšantili.

Ďakujem rodičovskej rade za prípravu karnevalu, výzdoby, darčekov, občerstvenia. Ďakujem všetkým, ktorí prispeli do tomboly a pánovi starostovi za poskytnutie priestorov.

• Divadielko - O hlúpej žene

• Vo štvrtok 01.02.2024 sme v našej škole privítali Divadlo Portál s predstavením O hlúpe žene. Žiakom sa predstavenie veľmi páčilo a veľa sa nasmiali.