• Deň jabĺk

• Deň jabĺk pripadá na 21. októbra, iniciovala ho britská organizácia Common Ground v roku 1990 a už v roku 1991 sa konalo vyše 50 podujatí. V roku 2000 organizátori pripravili vyše 600 podujatí nielen vo Veľkej Británii, ale aj na svete.

Podľa organizátorov Dňa jabĺk jeho hlavným obsahom má vždy byť oslava aj zdôrazňovanie bohatstva odrôd tohto ovocia. Podstatná myšlienka dňa spočíva v tom, aby človek nezabudol, že jablko predstavuje symbol fyzickej, kultúrnej i genetickej pestrosti.

Na Deň jabĺk sa sa môžete na rôznych podujatiach oboznámiť s množstvom odrôd tohto ovocia a môžete ochutnať jedlá i nápoje, ktoré sa z neho dajú pripraviť. Jablká sa uplatňujú v teplých i studených, slaných i sladkých pokrmoch. Napokon pestrosťou spracovania jabĺk si jednotlivé kultúry a lokality zachovávajú kus svojej výnimočnosti a jedinečnosti. Lekári i odborníci na zdravú výživu zdôrazňujú - jablko denne prospieva zdraviu. Povzbudzuje nervový systém, minerálmi a vitamínmi posilňuje organizmus, môžu si ho dopriať aj pacienti s cukrovkou. Odborníci dodávajú, že jablko má protizápalové, mikrobiologické a krvotvorné účinky. Nepochybne aj preto sa slovo jablko dostalo do ustálených spojení či idiomov. Napríklad: "Denne jedno jablko pre zdravie".

Vo Švajčiarsku aj vo Francúzsku sa jablko radí medzi najobľúbenejšie ovocie. Podľa švajčiarskej Informačnej roľníckej agentúry (AGIR) jeden Švajčiar skonzumuje ročne 18 kilogramov jabĺk.

Na Slovensku sa vďaka Slovenskému zväzu záhradkárov dozvedáme, kto sa v danom konkrétnom roku stal víťazom súťaže o Najkrajšie jablko. Jablko sa na Slovensku stalo aj iným symbolom - symbolom boja proti rakovine a inšpiráciou zdravého životného štýlu.

Aj v našej škole sme si pripomenuli Deň jabĺk tradične -  jablkovými hodami. Pani učiteľky pripravili so žiakmi bohaté stoly, kde sa dalo ochutnať asi všetko, čo sa dá z jabĺk urobiť. Ďakujeme rodičom, ktorý prispeli jabĺčkami z vlastných záhrad a jablkovými maškrtami. Fotografie svedčia o tom že všetkým veľmi chutilo... :-)

• Výchovný koncert

• Dňa 15. 10. 2019 sme sa zúčastnili výchovného koncertu " Tradičné slovenské hudobné nástroje", kde mali žiaci  možnosť zoznámiť sa s týmito hudobnými nástrojmi a ich reálnym zvukom. Predstavenie bolo veľmi podnetné a nechýbala ani zábava.

• Európsky týždeň športu

• V rámci Európskeho týždňa športu sa naši žiaci 27. 9. zapojili do pohybových aktivít prebiehajúcich v celej Európe. Absolvovali sme kratšiu túru, potom sa realizovali rôzne pohybové hry a súťaže. Veríme, že počas týchto aktivít si každý žiak vychutnal radosť z pohybu :-)

• Rodičovské združenie

• Dňa 25. 9. 2019 o 16:00 h sa bude v budove školy konať Plenárne rodičovské združenie pri ZŠ vo Víťaze, po ňom budú nasledovať triedne rodičovské aktívy.

• Biela pastelka

• Dňa 20. 9. 2019 sa naši žiaci zapojili do projektu Biela pastelka, ktorú organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Ďakujeme všetkým ktorí sa do zbierky zapojili.

• Školská jedáleň pri MŠ

• Informácie o stravovaní vám poskytne riaditeľka školskej jedálne Daniela Uličná v priestoroch MŠ. Chceme Vás poprosiť, aby ste v tomto školskom roku dôsledne dbali na odhlasovanie žiakov z obeda, pretože všetci žiaci budú mať obedy hradené štátom. Prosíme teda rodičov, aby najneskôr do 8:15 h nahlásili žiakov, ktorí  neprídu na obed. Žiakov nahlasujte telefonicky na číslo školskej jedálne 051 / 7791658.

Ďakujeme!

• Školský rok 2019/2020

• Školský rok 2019/2020 sa začne o 8:00 slávnostnou sv. omšou, potom bude program pokračovať na školskom dvore. Prváci nech si prinesú tašky na učebné pomôcky a prezuvky.

Tešia sa na Vás Vaše pani učiteľky!

• Oznam

• V dňoch 5. 5. – 6. 5. 2016 je udelené riaditeľské voľno z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov.

Nástup do školy je v pondelok 9. 5. 2016.

• Rodičovské združenie

• Oznamujeme rodičom, že dňa 6. 4. 2016 sa bude konať plenárne rodičovské združenie o 16:00 hod. Po plenárnom rodičovskom združení sa budú konať triedne aktívy a taktiež schôdza členov ZRPŠ

• Zápis do 1. ročníka

• Oznamujeme rodičom predškolákov, že zápis do 1. ročníka sa uskutoční  12. - 13. apríla 2016  od 11:00 do 16:00 v budove ZŠ.

Na zápis je potrebné priniesť rodný list dieťaťa, občiansky preukaz a poplatok 23,60 eur na učebné pomôcky.

Poplatok zahŕňa: písanky s predtlačou, zošity, pracovný zošit z anglického jazyka, pracovný zošit k šlabikáru, plastelínu, voskovky, výkresy, farebné papiere a atramentové pero.

Tešíme sa na Vás! :-)