• DEŇ ZEME

• Deň Zeme sa oslavuje pravidelne v rovnaký dátum. A to konkrétne 22. apríla. Tento deň je významným dňom pre našu Zem najmä preto, že sa oveľa viac hovorí o jej znečisťovaní a dáva sa do povedomia, že, ak sa nezačne pracovať na jej zachovaní, je možné, že životné podmienky sa budú rapídne meniť.

V tento dátum sa po celom svete propagujú spôsoby, ako udržať Zem zdravú a našu planétu životaschopnú.

Naši žiaci si už dnes pripomenuli tento vzácny deň. Pani učiteľky pre nich pripravili rôzne aktivity. Hovorili o separovaní a recyklácii odpadu, o ochrane životného prostredia, vybrali sa aj do terénu a vyčistili časť obce od odpadkov, prváci posadili kvety, aby nám skrášlili areál školy.

Starajme sa o svoje okolie, aby sa nám žilo lepšie a zdravšie!

• ČERSTVÉ HLAVIČKY

• Milí rodičia!

Naša škola sa zapojila do projektu ČERSTVÉ HLAVIČKY, ktoré vyhlásila spoločnosť Kaufland.

Projekt je určený pre všetky základné a materské školy na Slovensku, ktoré môžu súťažiť o prísun kvalitného a čerstvého ovocia alebo zeleniny počas celého nasledujúceho školského roka.

Čerstvé hlavičky napomáhajú k motivovaniu a vzdelávaniu detí v dôležitosti konzumácie ovocia a zeleniny. Vďaka pravidelnému prísunu ovocia alebo zeleniny, ktorú nám raz týždenne spoločnosť poskytuje, si deti vytvárajú zdravý návyk a pozitívne asociácie k čerstvému ovociu a zelenine. Pri jeho výbere sa zohľadňuje predovšetkým sezónnosť ako aj lokálna dostupnosť. Aby deti spoločne objavovali chute, ktoré doposiaľ nepoznali, z času na čas sa v rámci projektu stretnú aj s exotickejšími druhmi ovocia, ako napr. mango alebo hurmikaki.

Hlasovanie na stránke www.cerstvehlavicky.sk sa spustí dňa 20. 4. 2023 a bude ukončené 31. 5. 2023 o 23:59:59 hod. Hlasovanie po tomto termíne už nie je platné.

Ako môžem hlasovať?

Hlasujúci, ktorý sa rozhodne zapojiť do hlasovania, sa na stránke zaregistruje svojím emailom. Registrácia je potrebná iba pri prvej návšteve. Hlasujúci bude následne vyzvaný na zadanie telefónneho čísla, na ktoré bude zaslaná overovacia SMS s vygenerovaným kódom. Po zadaní správneho kódu z SMS sa dokončí registrácia. Po dokončení registrácie sa udelí hlas vybranej škole. Pri ďalších návštevách stránky, stačí keď sa hlasujúci už len prihlási a zahlasuje. Odoslaný hlas sa danej škole ihneď pripočíta, s tým, že sa zohľadní počet žiakov. Poradie sa na stránke v reálnom čase upraví. Hlasujúci môže hlasovať v jeden deň maximálne jedenkrát.

Prosíme vás všetkých o podporu našej školy.

Nezabudnite hlasovať každý deň!

ĎAKUJEME                                                                            Kolektív a žiaci ZŠ Víťaz

• VESELÉ VEĽKONOČNÉ SVIATKY

• Sviatky jari sú tu zas,

oslávte ten krásny čas.

Na Veľkú noc všetkého dosť,

radosť , pohodu, spokojnosť.

Vo svetle radostného posolstva, nech je slávenie Veľkej noci pre vás prameňom nádeje, radosti a pokoja.

Príjemné prežitie veľkonočných sviatkov vám praje kolektív zamestnancov a žiaci ZŠ vo Víťaze.

Potešte sa pohľadom na dekorácie, ktoré vyrobili naši žiaci.

• Vážení  rodičia!

Veľkonočné prázdniny v školskom roku 2022/2023 trvajú od 6. apríla do 11.apríla 2023. Vyučovanie sa začne 12. apríla 2023 ( streda).